מיזוגים ורכישות

שינוי משנה בפירמות כרוך, בדרך כלל, בסוגיות מורכבות, הכוללות, בן היתר, סוגיות עסקיות, מימוניות, חשבונאיות ומיסויות, לחברה, לעובדים ולבעלי המניות. על-מנת למקסם את היתרונות הגלומים בשינוי מחד למזער את העלויות הכרוכות בביצועו יש צורך בביצוע תכנון אסטרטגי קפדני.  
חברת SFI מעניקה שירותי ייעוץ מהימנים במגוון הנושאים הקשורים בעסקה, ומהווה שותף פעיל ודומיננטי לתהליך. החל משלב הערכת אסטרטגיית הרכישה ועד לביצוע האינטגרציה שלאחר הרכישה או המיזוג.
SFI מציעה ללקוחותיה פתרון מלא, מקצה לקצה:

ייזום ואיתור השקעות (בנקאות השקעות)
 
בשנים האחרונות צבר תחום המיזוגים והרכישות בישראל תאוצה, הן בעקבות מעורבותם של שחקני Private Equity משמעותיים והן בשל רצונם של גופים רבים במשק לצמוח בדרך זו, תוך ניצול הזדמנויות עסקיות בארץ ומחוצה לה.
חברתנו תסייע לך באיתור הזדמנויות עסקיות, כניסה לשווקים חדשים או לחילופין מכירת העסק כולו או פעילות מסוימת שלו. בין אם מטרתך הרחבת הפעילות העסקית באמצעות מיזוגים ורכישות או בין אם בכוונתך לממש ערך בהשקעות קיימות, אנו נבצע עבורך איתור, מיון וזיהוי של גורמים רלוונטיים, נסייע בפנייה לאותו גורם, בניהול משא ומתן ונייעץ בתכנון מבנה העסקה ובביצועה עד לסגירה (Closing), תוך תיאום בין כל הגורמים המעורבים.

ליווי חברות ביהערכות לביצוע רכישות, מיזוגים ופיצולים

מחקרים שבדקו את מידת ההצלחה של עסקאות מיזוגים ורכישות (M&A) מצאו שברוב המקרים עסקאות אלה אינן עומדות בציפיות, בעיקר בשל כישלון באינטגרציה בין החברות המתמזגות. עוד נמצא, שתהליך אינטגרציה גרוע עלול לפגוע גם בצמיחה האורגנית של החברות, וכפועל יוצא בשורת הרווח; וזאת מעבר לכישלון בהשגת סינרגיה בין החברות המתמזגות.
למרות הסיכונים והחששות, ישנם צעדים בהם רוכשים יכולים לנקוט על-מנת לשפר את סיכויי הצלחת עסקאות אלה. הדבר החשוב ביותר הוא לדאוג לאינטגרציה מהירה ומתוכננת היטב בין החברות, להשיק את התהליך בצורה מתואמת, ולהתמקד בעיקר בגורמי המפתח שאמורים לייצר ערך בעקבות עסקת המיזוג.
חברת SFI מסייעת ללקוחותיה בביצוע אינטגרציה מהירה וממוקדת שתשיג את הסינרגיה המצופה, ותאפשר חזרה מהירה לשגרת הפעילות העסקית. אנו נסייע לכם לפרוט את האסטרטגיה שהובילה לעסקת המיזוג לשורת צעדים אופרטיביים שיבטיחו שהעסקה אכן תניבאת הערך המוסף לו ציפיתם.
הייעוץ לעסקאות כולל:
 
הערכת שווי

בין אם מדובר בשוויו של עסק, שווי מותג או שווי תוכנית גמול, "שווי" מהווה מדידה הממוקמת גבוה בסדר היום של חברות וארגונים. הערכת שווי המגובה בידע מעמיק וניסיון רב, עשויה להטות את הכף בכל הקשור להחלטות הנוגעת למיזוג, רכישה או השתלטות, לבחינה של ירידת ערך, להערכת נכס לא מוחשי או לצורך הערכות מס. חברתIFS  תעניק לכם את המידע האמין והמקצועי ביותר, אשר יאפשר לכם לקבל את ההחלטות העסקיות הנכונות ביותר בזמן אמת.
אנו מתמחים במדידה כלכלית של חברות, ניתוח הפעילויות הרלוונטיות וניתוח הסביבה העסקית. במסגרת שירות זה אנו מציעים: הערכות שווי לקראת עסקאות מיזוג ורכישה, הערכות שווי לצרכים חשבונאיים על פי דרישות התקנים הישראליים והבינלאומיים, הערכות שווי לצרכים עסקיים והערכות שווי לצורך חלוקה עסקית ופיצולים  (Spin-off).
 
תוכנית עסקית
 
לחברת IFS ניסיון עשיר בסיוע לחברות בבניית וכתיבת תוכנית עסקית, הן לשימוש פנימי והן לשם הצגת החברה בפני משקיעים חיצוניים. חלק מהיתרונות שנובעים מתוכנית עסקית טובה כוללים:
·         הגדרת מטרות עסקיות בהתאם למדיניות ההנהלה;
·         ניתוח כלכלי של כדאיות השקעה, איזון כספי ותזרים מזומנים;
·         עריכת ניתוח הזדמנויות לחברה ולמוצריה;
·         קביעת פעולות שיווק בהתאם לשווקים ואזורים גיאוגרפיים.
 
חקר שוק

בדומה להתנהלות בזירה צבאית, שבה זקוק המפקד למפה מדויקת של שדה הקרב טרם היציאה למערכה, כך גם בשיווק זקוקה כל חברה למפה של שדה הקרב, שהוא שוק היעד עליו היא מתחרה. בין אם זהו שוק מוכר, שבו מחפשים הזדמנויות חדשות, ובין אם זה שוק חדש לחלוטין, אשר לא נבחן בעבר, חברת IFS מספקת פתרון. אנו ננפה עבורך את הלקוחות הפוטנציאליים, שווקי היעד, המתחרים והשותפים האפשריים, תוך שימוש במודלים וטכניקות מוכחות. בד בבד, נספק תובנה לגבי מגמות עכשוויות ועתידיות בשוק, דבר המאפשר לגבש את הצעדים הבאים, תוך כדי התחשבות באיומים חדשים.
 
 בדיקת נאותות פיננסית (Financial Due Diligence)

ניתוח התפתחות על פני ציר הזמן, איתור וזיהוי חשיפות עסקיות, חשבונאיות ופיננסיות והערכת מרחב המשא ומתן הן פעולות הכרחיות בדרך לביצוע עסקת רכישה או מיזוג מוצלחים. בדרך כלל, עסקים המיועדים למכירה מוצגים כסיפורי הצלחה, והנתונים המוצגים בפני הרוכש הפוטנציאלי מכוונים, מטבע הדברים, להרשים ולהבליט את היתרונות שבעסק.
אנו מיומנים בניתוח המידע הפיננסי של החברה המיועדת לרכישה או מיזוג, בהערכת תוקף נתונים אלה, בזיהוי הסיכונים ונקודות החולשה כמו גם ההזדמנויות העסקיות ובחיזוי המגמה העתידית.
טרם ביצוע הרכישה נבדוק את נתוני החברה המיועדת ומעריך את השפעות הרכישה האפשרית על חברתכם. אנו נזהה עבורכם הזדמנויות וסינרגיות אפשריות ונמליץ על פתרונות מעשיים לטיפול הולם בסוגיות הרלוונטיות ובמניעת משא ומתן ארוך.

ליצירת קשר sagi@ifs-consulting.co.il או 052-4760011